środa, 26 stycznia, 2022

Najbogatsi ludzie przed 30 rokiem życia – jak osiągnęli sukces?

Przeczytaj koniecznie

Pieniądze są jednym z najskuteczniejszych motywatorów do ciężkiej pracy. Każdy z nas chciałby, aby jego praca była jak najbardziej lukratywna. Niestety znacznej większości, sumy z wieloma zerami zostaną jedynie w strefie marzeń. Poznajmy osoby którym udało się zgromadzić znaczny majątek, jeszcze przed ich 30 urodzinami.

Przygotowując to zestawienie chciałbym wskazać na kilka osób, pokazując jak z różnych dziedzin i sektorów skorzystali, by uzyskać swoje majątki. Wojciech Sadowski jest szefem i jednym ze współtwórców platformy do zamawiania paczek Packhelp. Doświadczenie zbierał poprzez pracę w branży marketingowej oraz prowadzenie własnej agencji kreatywnej. Sam Packhelp jest innowacyjnym przedsiębiorstwem, które w 2019 roku uzyskało prawie 38 mln zł od grupy inwestorów, którym przewodzi fundusz White Star Capital, a rok później wygrała 21. edycję rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”.

Kolejną osobą, której sylwetkę warto przybliżyć, jest Tytus Gołas, prowadzący start-up wyceniany na 80 milionów złotych, czyli Tidio. Jest to polski livechat i chatbot, z którego korzysta ponad 300 000 stron internetowych. Zaczynał od sprzedaży niemieckich katalogów IKEI na terenie Polski oraz tworzenia własnych aplikacji. 

Airly jest firmą walczącą z jednym z największych aktualnych zagrożeń cywilizacyjnych- smogiem. Twórcą tego systemu jest Wiktor Warchałowski. Na pomysł wpadł razem ze znajomymi z Akademii Górniczo-Hutniczej w 2016 roku, przygotowując się do maratonu w Krakowie. Firma działa już w 30 państwach poprzez ponad 4000 czujników i jest pokaźnym źródłem danych na temat jakości powietrza.

Natalia Gajkowska jest twórcą MultiWash. Jest to marketplace łączący posiadaczy flot samochodowych z właścicielami myjni ręcznych. W przeszłości pracowała np. w Citibanku, Deutsche Banku, FCA, Impuls-Leasing i Getin Leasing. MultiWash jest największą w Europie siecią myjni samochodowych współpracującą z ich własną aplikacją na telefon.

Krzysztof Kołaszewski jest przedstawicielem gastronomii w tym zestawieniu. Najpierw jako pracownik, z czasem stał się współwłaścicielem Bobby Burger- restauracji z ponad 40 lokalami w Polsce m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie czy Krakowie. Firma zaczynała od bycia food truckiem, regularnie rozwijając się w sieć franczyz. 

Piotr Krukowski wraz z Maciejem Szurkiem są twórcami telemedycznej usługi o nazwie RemmedVR. Jest to rozwiązanie polegające na zdalnym leczeniu wad wzroku przy użyciu systemu VR. Piotra od zawsze fascynował system wirtualnej rzeczywistości. Przy użyciu tej technologii zdecydował się zrewolucjonizować system leczenia wad wzroku.

Kolejną ciekawą postacią jest Jakub Roskosz, reprezentant mody, stylu i lifestylu, prowadzący blog jakubroskosz.com, którego prowadzi od ponad 10 lat. Na Instagramie posiada prawie 80 tysięcy obserwujących, a na Facebooku 150 tysięcy, co dobitnie pokazuje jego role w świecie Polskiej, ale także zagranicznej mody. Jest właścicielem Mosquito oraz miesięcznika „MVP Magazyn”. Od najmłodszych lat interesował się modą, odwiedzając wybiegi czy czytając o niej.

Ostatnią postacią przytoczoną w tym artykule jest Damian Strzelczyk. Wraz z Tomaszem Jabłońskim w 2016 roku założyli Tutlo – platformę do nauki języka angielskiego. Zrzesza ona 300 native speakerów z całego świata np. Usa, Australii, Kanady czy Wielkiej Brytanii. Platforma pozwala na naukę w dowolnym miejscu i czasie, bez uprzedniej zapowiedzi. Największy nacisk położony jest na przełamanie bariery językowej, w kontekście dialogu z drugą osobą. Mają już ponad 7000 użytkowników, a liczne firmy oferują ją jako benefit pracowniczy.

Wyżej podane przykłady jasno wskazują, że wielkie fortuny i pieniądze nie są domeną tylko bogatych starszych ludzi z ogromnym doświadczeniem. Wszystkie wskazane postaci łączy wysoka ambicja, chęć osiągnięcia sukcesu i wiara w niego. Duże pieniądze nie istnieją tylko w sektorze technologicznym, prawnym czy medycznym. Potrzeba tylko dużej energii, świeżego pomysłu i determinacji oraz odrobiny szczęścia.

Autor: Marcin Niedzwiecki

https://www.forbes.pl/rankingi/30-przed-30-laureaci-2020-listy-forbesa/8emwgc0

https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/packhelp-zdobyl-od-inwestorow-38-mln-zl/4rrbsdx

https://airly.org/pl/airly-sie-rozpedza-oparty-na-ai-polski-pomysl-na-walke-ze-smogiem-dziala-juz-w-14-krajach/

https://www.multiwash.pl/

https://airly.org/

- Advertisement -

Więcej artykułów

Zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze artykuły