środa, 26 stycznia, 2022

Porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Business & Law a Okręgową Izbą Radców Prawnych we Wrocławiu

Przeczytaj koniecznie

Kierując się potrzebą podjęcia wspólnych przedsięwzięć w celu promowania działalności naukowej oraz rozwoju świadomości prawnej i biznesowej w społeczeństwie, z przyjemnością informujemy, że 4 lipca 2021 r. Stowarzyszenie Business & Law zawarło porozumienie z Okręgową Izbą Radców Prawnych we Wrocławiu. Zainicjuje ono współpracę pomiędzy dwoma instytucjami. 

Po stronie Naszego Stowarzyszenia sygnatariuszami porozumienia byli Prezes Stowarzyszenia Mateusz Masłowski oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Wiktoria Sadowski. W imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu występowali Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu Tomasz Scheffler oraz Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu Krystian Mularczyk. Akt został podpisany w siedzibie OIRP we Wrocławiu, przy ul. Pawła Włodkowica.

Przedmiotem zawartego niedawno porozumienia jest współpraca obu instytucji na wielu płaszczyznach, w postaci wymiany doświadczeń, wspólnej działalności naukowej i kulturalnej, promowania edukacji w dziedzinie prawa i biznesu oraz współorganizowania wydarzeń. Obie instytucje będą udzielały sobie wsparcia merytorycznego oraz medialnego, a także podejmowały przedsięwzięcia w celu integracji środowiska radców prawnych i studentów prawa.

Porozumienie zainaugurowało współpracę pomiędzy naszym Stowarzyszeniem a Okręgową Izbą Radców Prawnych. Wierzymy jednak, że będzie ono jednym z wielu, a obie instytucje nawiążą stałą współpracę, owocną w liczne, wspólne przedsięwzięcia. 

Na rezultaty współpracy nie trzeba było czekać długo. W dniach 04.09-03.10.2021 r. odbędzie się Youth Law School – Ogólnopolska Akademia Prawa, wydarzenie skierowane do tegorocznych maturzystów oraz wszystkich tych, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę w obszarze prawa. Akademia będzie prowadzona pod patronatem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, która udzieli przedsięwzięciu wsparcia medialnego oraz merytorycznego. Wykładowcami podczas Youth Law School będą również członkowie wrocławskiej Izby.

Podsumowując, zawarte niedawno porozumienie jest odpowiedzią na potrzebę podejmowania działań na rzecz upowszechniania wiedzy z obszaru prawa i biznesu w społeczeństwie oraz w celu promowania działalności naukowej i kulturalnej. Obie instytucje będą silnie współpracować w celu osiągnięcia wspólnych celów. Łącząc siły, działalność staje się o wiele bardziej efektywna, a założone przedsięwzięcia stają się łatwiejsze do zrealizowania. 

Informacje o wspólnych projektach będą pojawiały się na naszych mediach społecznościowych. Zachęcamy również do śledzenia strony internetowej Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, gdzie zamieszczane są aktualne informacje o współorganizowanych przez Nas i przez OIRP we Wrocławiu wydarzeniach. 

Autorka: Karolina Saska

- Advertisement -

Więcej artykułów

Zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze artykuły